Przelew bankowy do Anglii czy transfer online?

Przelew bankowy do Anglii czy Transfer online? To jest pytanie, które zadaje sobie wiele osób, zamierzających wysłać pieniądze do Wielkiej Brytanii. Elektroniczne płatności umożliwiają nam bezpieczne wysyłanie i jak otrzymywanie pieniędzy na całym świecie. W tym artykule omówimy dwa najpopularniejsze sposoby przekazów zagranicznych.

Przelew bankowy do Anglii czy Transfer online?

Te dwie metody płatności znacznie się różnią, dlatego przedstawimy Ci: czym one są oraz jakie są między nimi różnice. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu bardziej świadomej decyzji podczas wyboru sposobu na wysłanie pieniędzy do Anglii. Zacznijmy jednak od samego początku… Czym są te płatności?


Przelew bankowy do Anglii


Przelew to bezpośrednia transakcja między bankami, która umożliwia przelanie pieniędzy z jednego konta znajdującego się w Polsce na drugie, które prowadzone jest w UK. Pieniądze są przesyłane elektronicznie za pośrednictwem sieci SWIFT, czyli międzynarodowego systemu rozliczeń płatności zagranicznych. Podczas tego procesu Twój przelew może zostać przesłany przez szereg banków korespondentów. Oczywiście jeśli bank, w którym posiadasz rachunek, nie ma bezpośrednich relacji z bankiem odbiorcy.

Transfery online

Transfery online to miejsce, w którym wykonasz taką samą transakcję przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii do przesyłania pieniędzy. Można to zrobić za pomocą dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Dlatego jest również nazywany przelewem internetowym. Do wysyłania pieniędzy online będziesz potrzebować niezawodnej i zaufanej firmy zajmującej się przelewami pieniężnymi. Najpierw porównam te dwa rozwiązania ze sobą, a na końcu przedstawię Ci informację, gdzie szukać sprawdzonych firm do transferów online.


Czynnik 1 – prędkość

Przelewy pieniężne między kontami bankowymi zwykle zajmują około 3-5 dni roboczych. Przekaz międzynarodowy może potrwać nawet dłużej, szczególnie podczas wysyłania do kraju, który nie ma silnych powiązań z bankami w Twoim kraju. Pamiętaj, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, dlatego traktuje się ją jako państwo trzecie. Co ma duży wpływ na szybkość księgowania wpłat.


Transfery online to szybszy sposób przesyłania płatności międzynarodowych – najczęściej trafi do odbiorcy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak, w niektórych przypadkach odbywa się to znacznie szybciej, w zależności od rodzaju przelewu oraz wybranej firmy.

Czynnik 2 – koszt


Przelewy bankowe mogą kosztować dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności międzynarodowe. Na przykład niektóre banki mogą pobierać prawie 35 do 300 PLN w zależności od wysokości transferowanej kwoty. Często zdarza się, że bank przyjmujący przelew zagraniczny również pobiera niewielką opłatę za otrzymanie środków. W związku z tym, wysyłając przelew międzynarodowy, aby np. zapłacić fakturę za 100 GBP, odbiorca może otrzymać tylko 88 GBP. Część banków pobiera opłatę w wysokości około 12 funtów za odebranie przelewu zagranicznego.

Teraz już wiesz, dlaczego przelewy bankowe są tak drogie. Transfery online w firmach świadczących usługi przekazów pieniężnych stosują jawne niskie opłaty, bez kosztów dodatkowych za przelewy przychodzące czy opłat banków korespondentów. Jedynie na co, warto zwrócić uwagę to kto oferuje lepszy kurs wymiany walut oraz mniejsze opłaty za przelew. A najlepiej sprawdzić po prostu, jaka kwota wpłynie do odbiorcy po wszystkich kosztach. Jak to sprawdzić? Każda firma posiada kalkulator przelewu, w którym znajdują się wszystkie informacje.

Czynnik 3 – bezpieczeństwo


Przelewy bankowe są bezpieczną metodą płatności, poprzez zabezpieczenie środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Transfery online są również bardzo bezpieczną metodą płatności. Kto reguluje takie firmy? Te same instytucje, co nadzorują banki, czyli Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce lub FCA w Anglii. Co zapewnia ochronę Twoich pieniędzy w 100%. Oznacza to, że jeśli zlecisz przelew i nie zostanie on dostarczony to możesz otrzymać zwrot swoich pieniędzy.

Przelew bankowy do Anglii czy transfer online?

Ogólnie rzecz biorąc, nie można zaprzeczyć, że wysyłanie pieniędzy przez Internet to najlepszy sposób przesyłania środków. Płatności online można dokonywać w dowolnym miejscu i czasie. Sprawdź najtańsze sposoby na przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii.